Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад наукових працівників установ, організацій, підприємств та наукових підрозділів юридичних осіб державної та інших форм власності»_обговорення

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад наукових працівників установ, організацій, підприємств та наукових підрозділів юридичних осіб державної та інших форм власності».

Проєкт акта розроблено з метою приведення у відповідність із нормами Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26 листопада 2015 р. № 848-VII та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-ІV.

Проєктом акта передбачається скасувати Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників установ, організацій, підприємств, вищих навчальних закладів, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 257, оскільки норми щодо призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» чинною редакцією цього закону не передбачено.

Проєкт акта передбачає затвердження вичерпного переліку посад наукових працівників, установ, організацій, підприємств та наукових підрозділів юридичних осіб державної та інших форм власності, який відповідає чинному законодавству.

Перелік посад наукових працівників, запропонований до громадського обговорення буде використовуватись при визначенні наукового стажу працівників, при виплаті надбавки за стаж наукової роботи, при визначенні кола осіб, яким надаються кредити на будівництво (реконструкцію) і придбання житла для наукових працівників тощо.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта просимо надсилати до 1 листопада 2021 року на e-mail: goncharik@mon.gov.ua, Наталія Гончарік, державний експерт експертної група з питань розвитку науки директорату науки та інновацій.