✅ІІ Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених_реліз

Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених надає можливість молодим вченим показати результати своєї діяльності та знайти однодумців. ІІ Всеукраїнський форум Рад молодих вчених проходив в м. Київ в історичному місці та зібрав амбітних цілеспрямованих молодих вчених з різних куточків України. Ключову роль у розвитку молодіжної науки відіграє діяльність саме рад молодих вчених регіонів, адже в кожному регіоні наявний свій науковий потенціал. Сьогодні ми представляємо вам діяльність РМВ в Херсонської області.

Херсонську область представляла пані Тамара Мандич – аспірантка та викладачка ХДУ, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Херсонського державного університету, регіональна координаторка від Херсонської області.

У закладах вищої освіти Херсона наукові товариства молодих учених справді “молоді”, адже більшість створено відносно нещодавно. Тож доцільніше говорити про здобутки сьогодення й перспективи, що мають можливість згодом стати традиціями. Наразі наукові товариства організовують і проводять масштабні заходи. До прикладу, Всеукраїнська студентська наукова конференція «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства» (наукове товариство Херсонської державної морської академії), Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених з нагоди Дня працівника сільського господарства «Сучасна наука: стан та перспективи розвитку у сільському господарстві» (наукове товариство Херсонського державного аграрно-економічного університету). Із суттєвих переваг варто наголосити, що за останній рік діяльність молодих учених Херсонської області значно активізувалася, що виявляється як у локальних здобутках, так і у взаємодії наукових товариств закладів вищої освіти м. Херсона.

У травні 2021 року в Ботанічному саду Херсонського державного університету за сприяння керівниці відділу по роботі з обдарованою молоддю ХДУ Ю. Юріної проведено зустріч — “Науковий пікнік: формат по-новому” у межах відзначення Днів науки в Україні. Делегації з Херсонської державної морської академії, Херсонського державного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету та Херсонського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом у неформальній атмосфері презентували свої напрацювання, обмінялися ідеями та провели пробний SWOT-аналіз діяльності наукових товариств Херсонщини. Студенти, курсанти і молоді вчені висловили думки, що багато в чому збіглися. Так, серед слабких сторін і ризиків було виокремлено незначний контингент молодих учених та студентів, недостатню активність учасників молодіжної наукової спільноти та нетривалу взаємодію зі здобувачами як потенційними молодими вченими; серед сильних сторін — підтримку керівництва, матеріальну базу, активне залучення здобувачів до наукової роботи, можливість розвиватися та креативність; а серед перспектив — інтернаціоналізацію діяльності, розвиток та взаємодію з однодумцями, зокрема співпрацю з РМУ при МОН України.

Також за результатами “Наукового пікніка” було створено Telegram-канал “Молоді вчені Херсонщини”, до якого доєдналися голови наукових товариств закладів вищої освіти м. Херсона: О. Семешко (ХНТУ), М. Нікітенко (ХДАЕУ), С. Якущенко (ХДМА), Т. Мандич (ХДУ), члени наукових товариств, тому наразі будемо продовжувати залучення нових учасників із метою активнішої комунікації між молодіжними науковими спільнотами.

РМУ при МОН бажає науковій спільноті молодих вчених Херсонщині рухатися тільки вперед.

Возможно, это изображение (6 человек, люди сидят и в помещении)