Наукова SuperNova

20 грудня Національним фондом досліджень України за інформаційної підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та за участі Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій було проведено завершальний у цьому році комунікаційний захід – «Наукова SuperNova».

Протягом заходу українські вчені мали змогу презентувати свої досягнення у рамках проєктів, виконаних за грантової підтримки НФДУ, та виокремити стратегічно важливі напрацювання і доробки, готові до практичного впровадження, а також ті, що вже мають впровадження з метою їх масштабування.

Враховуючи карантинні обмеження, захід відбувся у змішаному форматі. У конференц-залі «Депо» були присутні спікери та представники дирекції установ-організаторів, водночас усі бажаючі мали змогу подивитися пряму трансляцію з виступами вчених у форматі TEDx на офіційній Facebook-сторінці Національного фонду досліджень України та Міністерства освіти і науки України.

Головними спікерами заходу були: професори Наталія КУССУЛЬ, Любов ЛУКАШ, Олена КОВАЛЕНКО, Олександр РОШАЛЬ, Віталій МАСНЕНКО, д-р.т.н. Максим ЮРЖЕНКО, к. хім. наук Катерина ВОЙТКО та д-р. біол. наук Павло ГОЛДІН. Проєкти під керівництвом цих науковців стали переможцями минулорічних конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» та отримали грантове фінансування на 2-3 роки.

З привітальними промовами виступили: Голова НФДУ академік Леонід ЯЦЕНКО, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Олексій ШКУРАТОВ, Голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Народний депутат Роман ГРИЩУК та Радник-уповноважений Президента України з питань Фонду з підтримки освіти, науки та спорту Ольга БУДНИК.

Завершальні слова сказали Голова РМУ Олеся ВАЩУК та Виконавча директорка НДФУ Ольга ПОЛОЦЬКА.

Національний фонд досліджень України неодмінно продовжить проводити подібні заходи в подальшому і планує зробити їх доброю традицією.

Таким чином фонд хоче сприяти популяризації науки та тих, хто рухає українську науку вперед!