Головною метою Школи є формування унікального
освітньо-наукового простору для розвитку молодого вченого у Раді
молодих учених при МОН України, що є однією з важливих чинників
розвитку науки в Україні.
2020:
Результати Всеукраїнського конкурсу наукових та навчальних видань «ВІДКРИТА НАУКА, СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІННОВАЦІЙНІ АГРОТЕХНОЛОГІЇ»
В номінації агробіологічні науки та ветеринарні науки
1 місце Мринський І.М., Воєводін В.В. Шкідники винограду. Навчальний посібник. (Херсонський державний аграрний університет). 2020 р.
2 місце Гігієна і експертиза продуктів первинної переробки забійних тварин. За редакцією Яценка І.В., Богатко Н.М., Бібена І.А. Підручник: енциклопедичний курс. (Харківська державна зооветеринарна академія, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Білоцерківський національний аграрний університет). 2019 р.
3 місце Кохановський В.М., Мельник Т.І., Коваленко І.М., Мельник А.В. Декоративна дендрологія. Навчальний посібник. (Сумський національний аграрний університет. 2020
2021:
Комунікації молодих вчених під час карантину
Дослідження щодо рад молодих вчених
Аналітична довідка про стан наукових досліджень
НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ_дослідження
Порівняльна таблиця порядку присудження д.ф., д.м.
Конкурс проєктів молодіжних НДР від МОН України
Колективна_монографія_Участь_молоді_у_розвитку_громадянського_суспільства
Здобутки і виклики експерименту з присудження наукового ступеня доктора філософії
Аналітичне дослідження про стан та види об’єднань молодих вчених
Російська війна в Україні змусила українських науковців залишити країну. Чимало університетів і дослідницьких установ світу люб’язно допомогли та прийняли багатьох із них. Це велика підтримка, а також вияв солідарності українському народу. Попередня оцінка Міністерства освіти і науки в Україні показала, що за кордоном перебувають понад 5 тис. науковців, які залишили Україну після вторгнення. Ці люди розкидані по всьому світу, а це означає, що навіть зараз важливо підтримувати з ними контакт для подальшої відбудови та розвитку України. Як показує успішний досвід інших країн, де війна була або має місце, міграція для розвитку можлива і може бути ефективною.
Хто вважається частиною української наукової діаспори? Ті особи:
1) які не проживають в Україні; 2) мають або не мають громадянства України, але за походженням вважають себе українцями (мають українське коріння); 3) мають або мали статус науковця/дослідника; 4) які є зацікавлені у спільних дослідницьких та інших проектах, пов’язаних з відновленням та розвитком України.
Офіс підтримки вченого за сприяння Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України розпочинає ініціативу «Українська наукова діаспора».
Мета проєкту – налагодити зв’язки з українськими науковцями, які виїхали з України, та розробити інструменти для програм їх підтримки та повернення в Україну.
Планом заходів проекту «Українська наукова діаспора» передбачено:
Дія 1. Мапінг української наукової діаспори, яка дає відповіді на питання: хто виїхав (статус, вік, професійний статус), звідки виїхав і звідки прибув (країна нинішнього проживання, місце проживання в Україні).
Дія 2. Створення бази даних тих науковців, які могли б брати участь у спільних ініціативах у майбутньому. У майбутньому планується створити онлайн-карту вчених. Просимо заповнити анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78
Дія 3. Визначення потреб науковців для подальшого розвитку політики та програмної підтримки для українських науковців.
Дія 4. Залучення української наукової діаспори до діалогу та спілкування між собою, з науковцями, які залишилися в Україні.
Проєкт виконується на основі методичного інструментарію Міжнародної організації з міграції, яка входить до складу ООН (IOM Diaspora Mapping Toolkit).
Крім того, нещодавно ЄС відкрив програму Horizon Europe та інші інструменти фінансування R&D&I для участі України. Крім того, консорціумам рекомендується, а інколи навіть вимагається включати українських партнерів до своїх проектних пропозицій. Щоб спростити їм пошук партнерів, а також полегшити ініціювання проектних пропозицій дослідниками в Україні, ми звертаємося до тих українських науковців, які зараз перебувають у європейських інституціях, але все ще мають українську філію, заповнити цю анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78
Запрошуємо долучатися до нашої сторінки у ФейсБук: https://www.facebook.com/UkrainianScienceDiaspora
У разі виникнення питань просимо звертатися до Євгенії Поліщук (Рада молодих учених при Міністерстві освіти України/Офіс підтримки вченого – yevheniia.polishchuk@gmail.com).