Проєкти

Ради молодих вчених України 2021: інформація про РМВ закладів вищої освіти і наукових установ України. Наукове видання. Зібрано інформацію про діяльність 133 Рад молодих вчених в Україні. 
 
Наведено узагальнену інформацію про діяльність Рад молодих вчених у
закладах вищої освіти та наукових установах України. Сучасний стан та перспективи активності наукової молоді подано для інформування громадськості про самоорганізаційний потенціал молодих науковців та обмін кращими практиками популяризації науки та підтримки громадських ініціатив дослідників. Матеріали будуть цікавими для молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників, а також усіх, хто цікавиться проблематикою розвитку в Україні та світі.
 

Головною метою Школи є формування унікального
освітньо-наукового простору для розвитку молодого вченого у Раді
молодих учених при МОН України, що є однією з важливих чинників
розвитку науки в Україні.

Деталі

Програма Зимової школи молодого науковця у 2022 р.

Слухачі Зимової школи молодого науковця у 2022 р.

2020:

Положення про Всеукраїнський (національний) конкурс наукових та навчальних видань «ВІДКРИТА НАУКА, СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІННОВАЦІЙНІ АГРОТЕХНОЛОГІЇ»

Результати Всеукраїнського конкурсу наукових та навчальних видань «ВІДКРИТА НАУКА, СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІННОВАЦІЙНІ АГРОТЕХНОЛОГІЇ»

В номінації агробіологічні науки та ветеринарні науки

1 місце Мринський І.М., Воєводін В.В. Шкідники винограду. Навчальний посібник. (Херсонський державний аграрний університет). 2020 р.

2 місце Гігієна і експертиза продуктів первинної переробки забійних тварин. За редакцією Яценка І.В., Богатко Н.М., Бібена І.А. Підручник: енциклопедичний курс. (Харківська державна зооветеринарна академія, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Білоцерківський національний аграрний університет). 2019 р.

3 місце Кохановський В.М., Мельник Т.І., Коваленко І.М., Мельник А.В. Декоративна дендрологія. Навчальний посібник. (Сумський національний аграрний університет. 2020

читати далі…

2021:

ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський (національний) конкурс наукових та навчальних видань «ВІДКРИТА НАУКА, СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

Комунікації молодих вчених під час карантину

Дослідження щодо рад молодих вчених

Аналітична довідка про стан наукових досліджень

НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ_дослідження

29 січня відбулася онлайн презентація результатів опитування молодих учених з різних куточків України «НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ», яку представила член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, голова Ради молодих вчених НАПН України, кандидат психологічних наук, Ірина Губеладзе. Дослідження…

Порівняльна таблиця порядку присудження д.ф., д.м.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ ЩОДО ЗМІН У ПОРЯДКУ ПРИСУДЖЕННЯ НАУКОВИХ СТУПЕНІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ, ДОКТОРА МИСТЕЦТВА (станом на 29.03.2021 р.)

Проєкти Молоді вчені.ppt

Конкурс проєктів молодіжних НДР від МОН України

Колективна_монографія_Участь_молоді_у_розвитку_громадянського_суспільства

Здобутки і виклики експерименту з присудження наукового ступеня доктора філософії

Аналітичне дослідження про стан та види об’єднань молодих вчених

Шановні колеги, інформуємо Вас про старт проєкту «Наукою вишиваємо Україну», задум якого виник і опрацьовувався ще наприкінці 2021 року. Ідея проєкту є символічною – вона покликана об’єднати учених у спільних прагненнях щодо збереження та зміцнення України. Вбачається, що вишита карта буде передана до Верховної Ради України, як оберіг для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє.
 
У відшиві карти візьмуть участь вчені з усіх областей України. Вже працює проєктна група. На сьогодні проєктною групою зібрано автентичні схеми вишивки різних областей, які свого часу колекціонували і відтворили діячі мистецтва минулого і сучасності. Розроблено план реалізації проєкту, над якою працює проєктна група (Олена Пчілкою, Михайло Покиданець, Лідія Бебешко, Володимир Жуковець та інші). 
 
Запрошуємо й Вас доєднатися!
 
Додаткова інформація за лінком: http://surl.li/crgtb 

Російська війна в Україні змусила українських науковців залишити країну. Чимало університетів і дослідницьких установ світу люб’язно допомогли та прийняли багатьох із них. Це велика підтримка, а також вияв солідарності українському народу. Попередня оцінка Міністерства освіти і науки в Україні показала, що за кордоном перебувають понад 5 тис. науковців, які залишили Україну після вторгнення. Ці люди розкидані по всьому світу, а це означає, що навіть зараз важливо підтримувати з ними контакт для подальшої відбудови та розвитку України. Як показує успішний досвід інших країн, де війна була або має місце, міграція для розвитку можлива і може бути ефективною.

 

Хто вважається частиною української наукової діаспори? Ті особи:

1) які не проживають в Україні;  2) мають або не мають громадянства України, але за походженням вважають себе українцями (мають українське коріння); 3) мають або мали статус науковця/дослідника; 4) які є зацікавлені у спільних дослідницьких та інших проектах, пов’язаних з відновленням та розвитком України.

 

Офіс підтримки вченого за сприяння Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України розпочинає ініціативу «Українська наукова діаспора».

 

Мета проєкту – налагодити зв’язки з українськими науковцями, які виїхали з України, та розробити інструменти для програм їх підтримки та повернення в Україну.

 

Планом заходів проекту «Українська наукова діаспора» передбачено:

Дія 1. Мапінг української наукової діаспори, яка дає відповіді на питання: хто виїхав (статус, вік, професійний статус), звідки виїхав і звідки прибув (країна нинішнього проживання, місце проживання в Україні).

Дія 2. Створення бази даних тих науковців, які могли б брати участь у спільних ініціативах у майбутньому. У майбутньому планується створити онлайн-карту вчених. Просимо заповнити анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78 

Дія 3. Визначення потреб науковців для подальшого розвитку політики та програмної підтримки для українських науковців.

Дія 4. Залучення української наукової діаспори до діалогу та спілкування між собою, з науковцями, які залишилися в Україні.

 

Проєкт виконується на основі методичного інструментарію Міжнародної організації з міграції, яка входить до складу ООН (IOM Diaspora Mapping Toolkit).

 

Крім того, нещодавно ЄС відкрив програму Horizon Europe та інші інструменти фінансування R&D&I для участі України. Крім того, консорціумам рекомендується, а інколи навіть вимагається включати українських партнерів до своїх проектних пропозицій. Щоб спростити їм пошук партнерів, а також полегшити ініціювання проектних пропозицій дослідниками в Україні, ми звертаємося до тих українських науковців, які зараз перебувають у європейських інституціях, але все ще мають українську філію, заповнити цю анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78 

 

Запрошуємо долучатися до нашої сторінки у ФейсБук: https://www.facebook.com/UkrainianScienceDiaspora

 

У разі виникнення питань просимо звертатися до Євгенії Поліщук (Рада молодих учених при Міністерстві освіти України/Офіс підтримки вченого – yevheniia.polishchuk@gmail.com).

Для створення Ради молодих вчених в нагоді стануть зразки наступних документів:
1. Основні положення законодавства щодо діяльності Рад молодих вчених.
2. Дорожня карта створення РМВ при облдержадміністрації.
3. Протокол установчих зборів Ради молодих вчених.
 
Ознайомитися з вищезазначеним переліком документів можна за покликанням: