НАУКОВІ ПРОЄКТИ, ЗАХОДИ ТА ВИДИМІСТЬ РЕЗУЛЬТАТІВ НАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ – ЯК УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ МОЖУТЬ ДОЛУЧИТИСЯ ДО «ERA VS CORONA»

Українські науковці мають низку можливостей долучитися до реалізації Плану дій «ERA vs CORONA» https://ec.europa.eu/…/f…/covid-firsteravscorona_actions.pdf. Його було розроблено ЄС для протидії спалаху COVID-19 та наслідкам пандемії через наукові та клінічні дослідження.
“Безумовно, План дій залишається орієнтованим насамперед на консолідацію науково-дослідних робіт, медичних досліджень та клінічних даних у межах ЄС, а також визначає механізми об’єднання фінансових можливостей ЄС та держав-членів. Однак асоційовані країни мають можливість та заохочуються стороною ЄС до участі в доступних їм частинах”, – йдеться у повідомленні Представництва України при ЄС.
Зокрема, є такі можливості:
1. Пошук проєктів на «European Research Area corona platform» https://ec.europa.eu/…/funding-tenders/opportunities/portal….
Завдяки асоційованому статусу в програмі «Горизонт 2020» українські дослідники можуть брати участь в тематичних конкурсах, присвячених боротьбі з COVID-19. Окрім конкурсів «Горизонт 2020», платформа містить корисні посилання на інші наукові проєкти та заходи, що здійснюються міжнародними організаціями та консорціумами.
2. Участь у заходах держав-членів ЄС та асоційованих країн.
У розділі «National activities» згаданої платформи зібрано інформацію про національні заходи держав-членів ЄС та асоційованих країн, які відкриті для участі іноземних партнерів. Також розділ містить корисні посилання та дані контактних осіб. Якщо в Україні є відкриті до міжнародної співпраці наукові заходи, сторона ЄС може розмістити відповідну інформацію на платформі. Для цього можна звертатися до директорату науки та інновацій МОН України (daria.bovkun@mon.gov.ua) або Представництва України при ЄС.
3. Підвищення видимості результатів національних досліджень для консолідації зусиль та пошуку партнерів.
Щоб знайти потенційних партнерів (як для проєктів проти COVID-19, так і інших), ЄК проводить пошук на спеціалізованій платформі «H2020 Results platform» https://ec.europa.eu/…/opportuniti…/horizon-results-platform. Вона наповнюється самими дослідниками та є важливим елементом для демонстрації отриманих результатів, компетентності та напрямів можливих робіт. Якщо українські дослідники раніше брали участь в дослідженнях програми «Горизонт 2020» щодо охорони здоров’я та боротьби з наслідками пандемії, сторона ЄС закликає створювати відповідні звіти в системі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *