#Eurodoc, Європейська рада аспірантів та молодих дослідників, представляє інформацію щодо ключових питань подальшого розвитку, спрямовану до Групи супроводу Болонського процесу (#BolognaFollowUpGroup #BFUG) та Європейського простору вищої освіти (#EHEA).
Eurodoc представляє своє бачення Європейського простору вищої освіти як всеохоплюючого, інноваційного та взаємопов’язаного, як зазначено в Римському комюніке. Ми прагнемо надати перспективу дослідникам на початкових етапах кар’єри щодо ключових питань політики у дебатах BFUG та внести свій внесок у майбутній розвиток ЄПВО, тісніше пов’язавши його з Європейським дослідницьким простором (#ERA). З огляду на відносні прогали щодо цього питання у Комунікаціях міністрів протягом попередніх п’яти років, ми пропонуємо переглянути оцінку місця та мети “третього циклу” (підготовка докторів філософії, докторська освіта) у Болонському процесі та закликаємо до :
– забезпечення достатньої уваги до третього циклу вищої освіти під час політичних дебатів для зміцнення бачення ЄПВО щодо європейської співпраці у підготовці докторів філософії;
– встановлення забезпечення якості, орієнтованого на дослідження, як центральної вимоги до інноваційного навчання на докторському рівні;
– визнання здобувачів ступеня доктора філософії (аспірантів) дослідниками та автономною групою професіоналів, які можуть брати участь в управлінні;
– сприяння міжгалузевій, міжвідомчій та міжнародній мобільності та міжнародній співпраці аспірантів.
Джулія Малагуарнера (@Giulia Malaguarnera), президент Eurodoc: «У різних європейських країнах до здобувачів ступеня доктора філософії ставляться не однаково: деякі країни класифікують їх як студентів, а інші присвоюють статус працівника. Це робить їх унікальною категорією, яка не може бути представлена в офіційних органах як студенти 1-го або 2-го циклу або як співробітники. На даний момент голос аспірантів відсутній у дебатах про вищу освіту, і будь-яка дискусія щодо відкритої науки, оцінки досліджень, мобільності в докторській підготовці відсутня в їх унікальній перспективі. Eurodoc прагне бути таким голосом, оскільки ми виступаємо за те, щоб до всіх дослідників на початковій кар’єрі ставились як до професіоналів, починаючи з докторської підготовки “.
Єва Гнаткова (@Eva Hnatkova), колишній президент Eurodoc та член Консультативної ради: «Я вважаю, що Eurodoc може найкраще представляти голос та потреби здобувачів ступеню доктора філософії на європейському рівні. Аспіранти бажають відігравати більш активну роль у формуванні Болонського процесу та сприяти побудові міцнішого мосту між EHEA та ЕRА. Також місія Eurodoc – відстоювати позитивні зміни в політиці, культурі та навколишньому середовищі, які впливають на якість підготовки, добробут та умови працевлаштування дослідників на початковому етапі кар’єри”.
Ірина Дегтярьова (@Iryna Degtyaryova), член Консультативної ради Eurodoc: “Рівна участь усіх відповідних зацікавлених сторін, особливо тих, що представляють кандидатів докторантів та молодших наукових співробітників, може стимулювати та сприяти відкритому та всеохоплюючому громадському діалогу про розвиток ЄПВО, нерозривно пов’язаного з Європейським дослідницьким простором. Така унікальна міжнародна організація, як Eurodoc, яка представляє 28 національних асоціацій докторантів та молодих дослідників у 25 європейських країнах, могла б сприяти політиці ЄПВО з особливим акцентом на докторській підготовці та дослідниках на початкових етапах, коли отримає мандат членів-консультантів BFUG ».
З повною версію Тексту можна ознайомитися тут http://www.eurodoc.net/…/eurodocpolicyinputforehea-2020…