Шановні вчені, просимо звернути Вашу увагу на наступні програми Німецької служби академічних обмінів (ДААД) та Фонду Александра фон Гумбольдта.

Науковці з України, як правило, можуть подавати заявки на фінансовану Федеральним Міністерством Економічної Кооперації та Розвитку програму дослідницьких стипендій Георга Форстера Фонду Александра фон Гумбольдта. Зазвичай це передбачає перебування в приймаючій установі в Німеччині. Якщо це неможливо через загарбницьку війну Росії проти України, дослідницький проект, що фінансується стипендією, також може бути реалізований в Україні у цифровій співпраці з німецькою установою. Передумовою є те, що реципієнти справді повністю присвятили себе меті виконання дослідницького проекту. Тобто, якщо проект є основним заняттям стипендіата. Повна чи часткова зайнятість іншою роботою в т.ч. виконання військового обов’язку в збройних силах чи територіальній обороні таку можливість нажаль виключають. Додаткова інформація: https://www.humboldt-foundation.de/…/georg-forster…

Для українських науковців, які вже знаходяться в Німеччині або хотіли б продовжити своє навчання чи то наукову роботу, в квітні Німецька служба академічних обмінів (DAAD) запустила вебсайт Національного академічного контактного центру для України (https://www.daad-ukraine.org/uk/). Ця платформа пропонує велику кількість корисної інформації та актуальних пропозицій підтримки для українських студентів та науковців. Інформацію наведено німецькою, англійською та українською мовами. На порталі реалізовано також контактний формуляр для індивідуальних консультацій (українською мовою).

В рамках програми ДААД «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis» підтримуються кооперації німецьких університетів із їх партнерами в Україні. Спільні проекти мають на меті підтримати українські університети, продовжити навчальний процес в цифровому форматі. https://www.daad.de/…/further…/ukraine-digital/ . Зверніть увагу, що термін подачі заявок спливає 31. Травня 2022р.

Студенти, які бажають закінчити навчання в DEU, можуть подати заявку на програму DAAD-EPOS (Development-Related Postgraduate Courses), що фінансується Федеральним Міністерством Економічної Кооперації та Розвитку: https://www.daad.de/…/weiterfuehrende-infos-zu…/epos/.

Дякую за інфо пане Михайло Лещенко, Радник з наукового співробітництва посольства Німеччини в Києві та за комунікацію пані Анастасію Сімахову