Проєкти

Ради молодих вчених України 2021: інформація про РМВ закладів вищої освіти і наукових установ України. Наукове видання. Зібрано інформацію про діяльність 133 Рад молодих вчених в Україні. 
 
Наведено узагальнену інформацію про діяльність Рад молодих вчених у закладах вищої освіти та наукових установах України. Сучасний стан та перспективи активності наукової молоді подано для інформування громадськості про самоорганізаційний потенціал молодих науковців та обмін кращими практиками популяризації науки та підтримки громадських ініціатив дослідників. Матеріали будуть цікавими для молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників, а також усіх, хто цікавиться проблематикою розвитку в Україні та світі.
 

Головною метою Проєкту є підвищення рівня обізнаності молодих вчених щодо написання грантових заявок українською та іноземною мовами, активне залучення молодих вчених до участі у всеукраїнських, міжнародних грантових та конкурсних програмах.

Основні цілі та завдання Проєкту:

  1. Сприяти здобуттю знань, формуванню та удосконаленню вмінь,

навичок з написання грантових заявок та проєктів для участі в українських, міжнародних грантових та конкурсних програмах;

  1. Навчити здійснювати пошук грантодавців, проводити ефективний моніторинг грантових програм;
  2. Сформувати вміння успішно управляти плануванням та реалізацією грантового проєкту (його етапів), роботою в команді;
  3. Вдосконалити навички зі складання заявки та їх заповнення, оформлення іншої грантової документації;
  4. Сприяти активному залученню молодих вчених до участі в українських та зарубіжних грантових програмах;
  5. Запроваджувати засади академічної етики та доброчесності.

 

Положення

Програми Тренінгового Проєкту “Grantwriter” доступні за покликанням: ПРОГРАМА

Фото з проведених заходів доступні за покликанням:  

ФОТО

Головною метою курсу «Психологічна підготовка та дії цивільного населення у воєнних умовах» є формування психологічної готовності цивільного населення до дій в умовах війни, надання алгоритму дій у складних ситуаціях, сприяння вирішенню завдань, що можуть виникнути під час воєнних дій на території України.

Загальні завдання курсу:

– формування психологічної готовності, підвищення готовності до дій у воєнних умовах шляхом розвитку фізичних вмінь та удосконалення вже набутих навичок та вмінь;

– формування готовності до перенесення екстремальних фізичних і психологічних навантажень у період ведення бойових дій;

– виховання морально вольових якостей;

– формування та вдосконалення командних, організаційно методичних навичок і вмінь особистості.

У процесі психологічної підготовки цивільного населення реалізуються принципи прикладності, комплексності, систематичності, послідовності, оптимальності та конкретності.

Програми курсу тренінгів “Психологічна підготовка та дії цивільного населення” доступні за покликанням: ПРОГРАМИ

Фото з проведених заходів можна переглянути за покликанням: ФОТО

Шановні колеги, інформуємо Вас про старт проєкту «Наукою вишиваємо Україну», задум якого виник і опрацьовувався ще наприкінці 2021 року. Ідея проєкту є символічною – вона покликана об’єднати учених у спільних прагненнях щодо збереження та зміцнення України. Вбачається, що вишита карта буде передана до Верховної Ради України, як оберіг для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє.

 

У відшиві карти візьмуть участь вчені з усіх областей України. Вже працює проєктна група. На сьогодні проєктною групою зібрано автентичні схеми вишивки з різних областей, які свого часу колекціонували і відтворили діячі мистецтва минулого і сучасності (Олена Пчілка, Михайло Покиданець, Лідія Бебешко, Володимир Жуковець та інші). На основі цих візерунків створено орнамент для кожної області.

 

На цей час завершили роботу над вишивкою 14 робочих груп з різних областей. Також ведеться робота по з’єднанню усіх частин в єдине полотно та підготовка буклета про створення унікальної карти України розміром 3 м * 5 м.

Запрошуємо

 й Вас доєднатися!

Додаткова інформація за лінком: http://surl.li/crgtb

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України разом з Офісом підтримки вченого розпочинає ініціативу «Українська наукова діаспора».

Мета проєкту – налагодити зв’язки з українськими науковцями, які виїхали з України, та розробити інструменти для програм їх підтримки та повернення в Україну.

Російська війна в Україні змусила українських науковців залишити країну. Чимало університетів і дослідницьких установ світу люб’язно допомогли та прийняли багатьох з них. Це велика підтримка, а також вияв солідарності українському народу.

Попередня оцінка Міністерства освіти і науки в Україні показала, що за кордоном перебувають понад 5 тис. науковців, які залишили Україну після вторгнення. Ці люди розкидані по всьому світу, а це означає, що навіть зараз важливо підтримувати з ними контакт для подальшої відбудови та розвитку України. Як показує успішний досвід інших країн, де війна була або має місце, міграція для розвитку можлива і може бути ефективною.

Хто вважається частиною української наукової діаспори? Ті особи:
1) які не проживають в Україні;

2) мають або не мають громадянства України, але за походженням вважають себе українцями (мають українське коріння);

3) мають або мали статус науковця/дослідника;

4) які є зацікавлені у спільних дослідницьких та інших проєктах, пов’язаних з відновленням та розвитком України.

Планом заходів проєкту «Українська наукова діаспора» передбачено:
Дія 1. Мапінг української наукової діаспори, яка дає відповіді на питання: хто виїхав (статус, вік, професійний статус), звідки виїхав і звідки прибув (країна нинішнього проживання, місце проживання в Україні).

Дія 2. Створення бази даних тих науковців, які могли б брати участь у спільних ініціативах у майбутньому. У майбутньому планується створити онлайн-карту вчених.

Просимо заповнити анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78

Дія 3. Визначення потреб науковців для подальшого розвитку політики та програмної підтримки для українських науковців.

Дія 4. Залучення української наукової діаспори до діалогу та спілкування між собою, з науковцями, які залишилися в Україні.

Проєкт виконується на основі методичного інструментарію Міжнародної організації з міграції, яка входить до складу ООН (IOM Diaspora Mapping Toolkit). Крім того, нещодавно ЄС відкрив програму Horizon Europe та інші інструменти фінансування R&D&I для участі України. Крім того, консорціумам рекомендується, а інколи навіть вимагається включати українських партнерів до своїх проєктних пропозицій. Щоб спростити їм пошук партнерів, а також полегшити ініціювання проєктних пропозицій дослідниками в Україні, ми звертаємося до тих українських науковців, які зараз перебувають у європейських інституціях, але все ще мають українську філію, заповнити цю анкету: 

https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78

Запрошуємо долучитися до нашої сторінки у Фейсбук:
https://www.facebook.com/UkrainianScienceDiaspora

9 березня 2023 року у Ягеллонському університеті в Кракові відбулася перша зустріч “Українська громада разом” у Польщі за участі науковців з України, які перебувають у Кракові.

ПОДРОБИЦІ

22 березня 2023 року відбувся онлайн-захід «Українська наукова діаспора: об’єднання науковців заради майбутнього | Ukrainian Science Diaspora: connecting scholars for the future», який став завершальним днем конференції “One year of war in Ukraine, exploring the impact on the science sector and supporting initiatives”, організованої International Science Council (ISC) та All European Academies (ALLEA).

ПОДРОБИЦІ

Опубліковано звіт конференції “One year of war in Ukraine, exploring the impact on the science sector and supporting initiatives” (Ігор Лиман). Він представлений на сайтах організаторів конференції – Міжнародної наукової ради (ISC) та Асоціації європейських академій (ALLEA). Конференція проходила 20-22 березня 2023 року. Третій день конференції був повністю присвячений темі “Українська наукова діаспора: об’єднання вчених заради майбутнього”. З повним текстом доповіді можна ознайомитися тут.

Для створення Ради молодих вчених в нагоді стануть зразки наступних документів:
1. Основні положення законодавства щодо діяльності Рад молодих вчених.
2. Дорожня карта створення РМВ при облдержадміністрації.
3. Протокол установчих зборів Ради молодих вчених.
 
Ознайомитися з вищезазначеним переліком документів можна за покликанням:

Комунікації молодих вчених під час карантину

Дослідження щодо рад молодих вчених

Аналітична довідка про стан наукових досліджень

НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ_дослідження

29 січня відбулася онлайн презентація результатів опитування молодих учених з різних куточків України «НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ», яку представила член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, голова Ради молодих вчених НАПН України, кандидат психологічних наук, Ірина Губеладзе. Дослідження…

Порівняльна таблиця порядку присудження д.ф., д.м.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ ЩОДО ЗМІН У ПОРЯДКУ ПРИСУДЖЕННЯ НАУКОВИХ СТУПЕНІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ, ДОКТОРА МИСТЕЦТВА (станом на 29.03.2021 р.)

Проєкти Молоді вчені.ppt

Конкурс проєктів молодіжних НДР від МОН України

Колективна_монографія_Участь_молоді_у_розвитку_громадянського_суспільства

Здобутки і виклики експерименту з присудження наукового ступеня доктора філософії

Аналітичне дослідження про стан та види об’єднань молодих вчених