Проєкти

Комунікації молодих вчених під час карантину

Дослідження щодо рад молодих вчених

Аналітична довідка про стан наукових досліджень

НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ_дослідження

29 січня відбулася онлайн презентація результатів опитування молодих учених з різних куточків України «НАУКОВА МОЛОДЬ УКРАЇНИ», яку представила член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, голова Ради молодих вчених НАПН України, кандидат психологічних наук, Ірина Губеладзе. Дослідження…

Порівняльна таблиця порядку присудження д.ф., д.м.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ ЩОДО ЗМІН У ПОРЯДКУ ПРИСУДЖЕННЯ НАУКОВИХ СТУПЕНІВ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ, ДОКТОРА МИСТЕЦТВА (станом на 29.03.2021 р.)

Проєкти Молоді вчені.ppt

Конкурс проєктів молодіжних НДР від МОН України

Колективна_монографія_Участь_молоді_у_розвитку_громадянського_суспільства

Здобутки і виклики експерименту з присудження наукового ступеня доктора філософії

Аналітичне дослідження про стан та види об’єднань молодих вчених

Для створення Ради молодих вчених в нагоді стануть зразки наступних документів:
1. Основні положення законодавства щодо діяльності Рад молодих вчених.
2. Дорожня карта створення РМВ при облдержадміністрації.
3. Протокол установчих зборів Ради молодих вчених.
 
Ознайомитися з вищезазначеним переліком документів можна за покликанням:
Книга “Ради молодих вчених України: 2022. Незламні”. Київ, 2023, 484 с. 
Наукове видання. Вміщує інформацію про діяльність об’єднань молодих дослідників закладів вищої освіти та наукових установ України, які впродовж 2022 року проявили активну громадянську позицію, реалізували успішні наукові проєкти, ефективно працювали над розбудовою особистісного потенціалу української наукової молоді.
 
Ради молодих вчених України 2021: інформація про РМВ закладів вищої освіти і наукових установ України. Наукове видання. Зібрано інформацію про діяльність 133 Рад молодих вчених в Україні. 
 
Наведено узагальнену інформацію про діяльність Рад молодих вчених у закладах вищої освіти та наукових установах України. Сучасний стан та перспективи активності наукової молоді подано для інформування громадськості про самоорганізаційний потенціал молодих науковців та обмін кращими практиками популяризації науки та підтримки громадських ініціатив дослідників. Матеріали будуть цікавими для молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників, а також усіх, хто цікавиться проблематикою розвитку в Україні та світі.
 

Шановні колеги, інформуємо Вас про старт проєкту «Наукою вишиваємо Україну», задум якого виник і опрацьовувався ще наприкінці 2021 року. Ідея проєкту є символічною – вона покликана об’єднати учених у спільних прагненнях щодо збереження та зміцнення України. Вбачається, що вишита карта буде передана до Верховної Ради України, як оберіг для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє.

 

У відшиві карти візьмуть участь вчені з усіх областей України. Вже працює проєктна група. На сьогодні проєктною групою зібрано автентичні схеми вишивки з різних областей, які свого часу колекціонували і відтворили діячі мистецтва минулого і сучасності (Олена Пчілка, Михайло Покиданець, Лідія Бебешко, Володимир Жуковець та інші). На основі цих візерунків створено орнамент для кожної області.

 

На цей час завершили роботу над вишивкою 14 робочих груп з різних областей. Також ведеться робота по з’єднанню усіх частин в єдине полотно та підготовка буклета про створення унікальної карти України розміром 3 м * 5 м.

Запрошуємо й Вас доєднатися!

Додаткова інформація за лінком: http://surl.li/crgtb

Серію Тренінгів “Soft-skills для кар’єри вченого” спрямовано на формування компетентностей індивідуально-особистісного та професійного самовдосконалення, спрямованих на активізацію механізмів самопізнання та ефективної міжособистісної взаємодії. 

Учасниками Серії Тренінгів є молоді вчені згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Програма Серії Тренінгів включає проведення тренінгів та організацію заходів, спрямованих на опанування та вдосконалення мʼяких навичок як таких, що сприяють професійному зростанню, самореалізації та власному особистісному розвитку.

Положення до Серії Тренінгів доступне за посиланням: 

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Y8rSRa6MVMEdmeC3AAEcarSbjmKrVZU1

Програми до І Серії Тренінгів доступна за посиланням: 

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Y8rSRa6MVMEdmeC3AAEcarSbjmKrVZU1

Фотоматеріали доступні за посиланням: 

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Y8rSRa6MVMEdmeC3AAEcarSbjmKrVZU1

Сертифікати доступні за посиланням: 

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Y8rSRa6MVMEdmeC3AAEcarSbjmKrVZU1

Координатор курсу: асоційований член РМУ – Яна Приступа

Реєстр наукових заходів – Календар подій знаходиться на сайті. Метою даного Реєстру є забезпечення вченим, закладам вищої освіти, науковим установам та іншим зацікавленим сторонам доступ до інформації про наукові заходи з різних галузей знань.

Метою проєкту “GrantWriter” є підвищення рівня обізнаності вчених щодо написання грантових заявок українською та іноземною мовами, активне залучення вчених до участі у всеукраїнських, міжнародних грантових та конкурсних програмах.  

Основні цілі та завдання : 

  1. Сприяти здобуттю знань, формуванню та удосконаленню вмінь, навичок з написання грантових заявок та проєктів для участі в українських, міжнародних грантових та конкурсних програмах. 
  2. Навчити здійснювати пошук грантодавців, проводити ефективний моніторинг грантових програм. 
  3. Сформувати вміння успішно управляти плануванням та реалізацією грантового проєкту (його етапів), роботою в команді. 
  4. Вдосконалити навички зі складання заявки та їх заповнення, оформлення іншої грантової документації. 
  5. Сприяти активному залученню вчених до участі в українських та зарубіжних грантових програмах. 
  6. Запроваджувати засади академічної етики та доброчесності. 

 

Форма реалізації проєкту: офлайн та/або онлайн, визначається перед проведенням кожного окремого етапу. 

Програми Тренінгового Проєкту “Grantwriter” доступні за покликанням: ПРОГРАМА

Фото з проведених заходів доступні за покликанням: ФОТО

Інформація щодо сертифікатів учасників курсу тренінгів «Grantwriter»

Координатор курсу: Вікторія Лемещенко-Лагода, lemeshchenko-lagoda@sso.org.ua

У разі виникнення питань, будь ласка, звертайтеся за електронною адресою: sso@sso.org.ua

Тренінговий курс “Психологічна підготовка та дії цивільного населення у воєнних умовах”спрямовано на формування психологічної готовності цивільного населення до дій в умовах війни, надання алгоритму дій у складних ситуаціях, сприяння вирішенню завдань, що можуть виникнути під час воєнних дій на території України.

Програма Курсу включає проведення серії тренінгів та організацію заходів, спрямованих на формування психологічної готовності цивільного населення до дій в умовах війни та вирішенню актуальних завдань, що виникають перед цивільним населенням під час війни.

Положення до тренінгового курсу доступне за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1j6HjGwMtaTLkczIvJqPvFuFtJxMwtSpZ

Програми для кожного тренінгового курсу доступні за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1JEUk-p9cXlP7wlonudR-j7BsgPZAkj5-

Тренерами курсу були розроблені методичні вказівки до курсу та презентаційні матеріали, що доступні за посиланням https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1j6HjGwMtaTLkczIvJqPvFuFtJxMwtSpZ

Фото матеріали доступні за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Qiwg2tCz-3xNDgh2f6AsQYA60_AV1kdS

https://www.youtube.com/watch?v=MywoMp5gdwU

Інформація про сертифікати учасників тренінгового курсу

Звіт з проведення тренінгового курсу

Координатор курсу: Вікторія Лемещенко-Лагода, lemeshchenko-lagoda@sso.org.ua

Модератор курсу: В’ячеслав Рогов, viacheslav1988rogov@gmail.com

Офіс підтримки вченого за сприяння Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України розпочинає ініціативу «Українська наукова діаспора».

Мета проєкту – налагодити зв’язки з українськими науковцями, які виїхали з України, та розробити інструменти для програм їх підтримки та повернення в Україну.

Російська війна в Україні змусила українських науковців залишити країну. Чимало університетів і дослідницьких установ світу люб’язно допомогли та прийняли багатьох з них. Це велика підтримка, а також вияв солідарності українському народу.

Попередня оцінка Міністерства освіти і науки в Україні показала, що за кордоном перебувають понад 5 тис. науковців, які залишили Україну після вторгнення. Ці люди розкидані по всьому світу, а це означає, що навіть зараз важливо підтримувати з ними контакт для подальшої відбудови та розвитку України. Як показує успішний досвід інших країн, де війна була або має місце, міграція для розвитку можлива і може бути ефективною.

Хто вважається частиною української наукової діаспори? Ті особи:
1) які не проживають в Україні;

2) мають або не мають громадянства України, але за походженням вважають себе українцями (мають українське коріння);

3) мають або мали статус науковця/дослідника;

4) які є зацікавлені у спільних дослідницьких та інших проєктах, пов’язаних з відновленням та розвитком України.

Планом заходів проєкту «Українська наукова діаспора» передбачено:
Дія 1. Мапінг української наукової діаспори, яка дає відповіді на питання: хто виїхав (статус, вік, професійний статус), звідки виїхав і звідки прибув (країна нинішнього проживання, місце проживання в Україні).

Дія 2. Створення бази даних тих науковців, які могли б брати участь у спільних ініціативах у майбутньому. У майбутньому планується створити онлайн-карту вчених.

Просимо заповнити анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78

Дія 3. Визначення потреб науковців для подальшого розвитку політики та програмної підтримки для українських науковців.

Дія 4. Залучення української наукової діаспори до діалогу та спілкування між собою, з науковцями, які залишилися в Україні.

Проєкт виконується на основі методичного інструментарію Міжнародної організації з міграції, яка входить до складу ООН (IOM Diaspora Mapping Toolkit). Крім того, нещодавно ЄС відкрив програму Horizon Europe та інші інструменти фінансування R&D&I для участі України. Крім того, консорціумам рекомендується, а інколи навіть вимагається включати українських партнерів до своїх проєктних пропозицій. Щоб спростити їм пошук партнерів, а також полегшити ініціювання проєктних пропозицій дослідниками в Україні, ми звертаємося до тих українських науковців, які зараз перебувають у європейських інституціях, але все ще мають українську філію, заповнити цю анкету: https://forms.gle/M8EKcR9Yk5edTNx78

Запрошуємо долучитися до нашої сторінки у ФейсБук:
https://www.facebook.com/UkrainianScienceDiaspora

9 березня 2023 року у Ягеллонському університетів в Кракові відбулася перша зустріч “Українська громада разом” у Польщі за участі науковців з України, які перебувають у Кракові.

ПОДРОБИЦІ

22 березня 2023 року відбувся онлайн-захід «Українська наукова діаспора: об’єднання науковців заради майбутнього | Ukrainian Science Diaspora: connecting scholars for the future», який став завершальним днем конференції “One year of war in Ukraine, exploring the impact on the science sector and supporting initiatives”, організованої International Science Council (ISC) та All European Academies (ALLEA).

ПОДРОБИЦІ

Опубліковано звіт конференції “One year of war in Ukraine, exploring the impact on the science sector and supporting initiatives” (Ігор Лиман). Він представлений на сайтах організаторів конференції – Міжнародної наукової ради (ISC) та Асоціації європейських академій (ALLEA).

Конференція проходила 20-22 березня 2023 року.
Третій день конференції був повністю присвячений темі “Українська наукова діаспора: об’єднання вчених заради майбутнього”. З повним текстом доповіді можна ознайомитися тут.

У разі виникнення питань просимо звертатися до Євгенії Поліщук (координатора Офісу підтримки вченого – yevheniia.polishchuk@gmail.com).