Урочисте відкриття фотовиставки Lady Science з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат в науці

З нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат в науці за ініціативи Ради молодих вчених Харківської обласної державної адміністрації, підтримки Харківської обласної державної адміністрації, Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, Інноваційного парку Unit. Kharkiv, SPIE, Центру гендерної культури, проєкту Європейського Союзу «Центр гендерної культури як платформа для розширення можливостей жінок та молоді» 11 лютого 2021 р. об 11.00 відбудеться урочисте відкриття фотовиставки Lady Science.

На постері заходу розміщені фото одних з найвідоміших жінок-науковиць в історії – Марії Кюрі та лауреаток Нобелівської премії з хімії 2020 року Д. Дудни та Е. Шарпантьє. Слоганом обрано цитату М. Кюрі: «Важливо вірити, що талант нам дається не просто так, і що забудь яку ціну його потрібно для чогось використовувати».

Захід у такому форматі проходить вперше. В експозиції будуть представлені 130 фото молодих і видатних жінок-науковиць із 34-х провідних закладів вищої освіти, академічних і галузевих наукових установ. Героїні виставки представляють найрізноманітніші наукові напрями: від аграрних, технічних, медичних наук до мистецтвознавства. Окремо представлені 5 закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони регіону.

Відкриває фотовиставку фото Анни Соїної, провідного інженера-дослідниці Радіоастрономічного інституту НАНУ, учасниці 25-ї Української антарктичної експедиції, яка зараз працює на Антарктичній станції «Академік Вернадський». На першому плані також представлені фото жінок, які займаються наукою у медичній сфері. Зараз, у цей складний час, ми неймовірно вдячні жінкам та чоловікам у білих халатах.

Також на виставці можна побачити фото переможниці 2 сезону та фіналістки 3 сезону Української Премії LOreal – UNESCO «Для жінок у науці». Учасниці виставки є всебічно обдарованими та успішно реалізують свій потенціал не тільки у науковій діяльності, наприклад, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого представляє не просто науковиця, а й народна артистка України, бандуристка, лауреатка міжнародних конкурсів.

Також у заході візьмуть участь майбутні науковиці: представниця Малої Академії Наук та учасниця Фестивалю «Рівність в науці – очима дітей», що проходив з 25 січня 2021 р. для учнів старших класів закладів загальної середньої освіти області.

Із пробірками, поруч з унікальним радіотелескопом УТР-2, в операційній, із військовою технікою, або біля роялю – ця фотовиставка дасть змогу з повагою та захопленням подивитися на жінок-науковиць Харківщини!

Інфо від Ради молодих вчених Харківської обласної державної адміністрації.

Возможно, это изображение (4 человека и текст)