✅ІІ Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених_реліз

Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених надає можливість молодим вченим показати результати своєї діяльності та знайти однодумців. ІІ Всеукраїнський форум Рад молодих вчених проходив в м. Київ в історичному місці та зібрав амбітних цілеспрямованих молодих вчених з різних куточків України. Ключову роль у розвитку молодіжної науки відіграє діяльність саме рад молодих вчених регіонів, адже в кожному регіоні наявний свій науковий потенціал. Сьогодні ми представляємо вам діяльність РМВ в Тернопільської області.

Тернопільщину область представляв пані Горин Оксана Ігорівна – заступник голови Ради молодих вчених Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Для апробації досліджень молодих науковців РМВ сприяє проведенню регіональних, всеукраїнських та міжнародних конференцій. Хорошим прикладом для наслідування тут є досвід колег з інших ЗВО Тернопільщини. Зокрема, РМВ Західноукраїнського національного університету 18 рік поспіль проводить міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України в XXI столітті: національна візія та виклики глобалізації», Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського – Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених. У Тернопільському національному технічному університеті ім. І. Пулюя молоді науковці можуть презентувати результати своєї роботи на двох щорічних молодіжних міжнародних науково-технічних конференціях – «Природничі та гуманітарні науки. Актуальні питання» та «Актуальні задачі сучасних технологій».

Підготовка кваліфікованого науковця передбачає високий рівень освітнього процесу, тому одним з напрямків роботи РМВ ТНПУ ім. В. Гнатюка є сприяння підвищенню якості вищої освіти шляхом участі у розробці та перегляді освітніх та освітньо-наукових програм і забезпеченням зворотнього зв’язку із здобувачами. Оскільки саме здобувачі являються одними з основних стейкголдерів, врахування їхньої думки є необхідною умовою повноцінного функціонування ОП і ОНП. Особливо чітко це прослідковується на ІІІ рівні вищої освіти, де, через акцент на наукову складову, максимальне орієнтування на напрям дослідницької роботи конкретного здобувача є запорукою його підготовки як висококваліфікованого науковця. Тому систематичний перегляд програм з врахуванням позиції студентів та аспірантів сприяє ґрунтовній підготовці майбутніх спеціалістів. Важливе значення при цьому має зв’язок з здобувачами та своєчасне реагування на їх потреби. Проміжне становище РМВ (представники аспірантів та викладачів) дозволяє зменшити бар’єри у спілкуванні і сприяє більшій відвертості, що, в свою чергу, забезпечує максимально оперативну реакцію. Тому проведення власних опитувань, паралельно з анкетуваннями центру забезпечення якості освіти, є одним з обов’язкових елементів роботи РМВ ТНПУ ім. В. Гнатюка.

До цього напрямку також відноситься співпраця з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у якості експертів та членів ГЕР. Це дає можливість постійно бути в тренді актуальних вимог до системи освіти та бачити ситуацію через призму досвіду інших ЗВО країни.

Незаперечним фактом є те, що для повноцінної та продуктивної діяльності необхідним є безпечне та комфортне середовище. Для створення таких умов в університеті за підтримки Британської Ради в Україні був проведений Конкурс соціально-інноваційних проєктів. В рамках даного пітчингу було реалізовано ряд ініціатив з оптимізації простору університету відповідно до потреб студентів та викладачів, в тому числі людей з особливими освітніми потребами. Зокрема проєкт «Доступне університетське середовище» зробив коридори комфортнішими для осіб з вадами зору, інтелектуально-розвивальна кімната «Смайлик-ТНПУ» стала місцем, де молоді батьки, поки вирішують справи, можуть залишити під надійним наглядом дітей, а майбутні педагоги та вихователі – удосконалювати навички своєї роботи. Один з читальних залів та коридорів перетворилися на сучасні освітній хаб та зону відпочинку.

Співпраця РМВ ТНПУ ім. В. Гнатюка з іншими радами Тернопільщини носить переважно неформальний характер і відбувається в рамках реалізації проєктів з популяризації науки. Найбільш масштабним з них є функціонування Центру Науки Тернополя (Science Centre Ternopil), який поєднує музей цікавої науки з інтерактивними експонатами, молодіжний простір та лабораторію освітніх інновацій. Результатами спільної роботи тільки за 2019 рік стали 150 заходів, 600 екскурсій та 45000 відвідувачів. Традиційною формою співпраці

молодих і не тільки науковців Тернополя стало проведення Наукових пікніків. Незмінна популярність цього заходу серед відвідувачів дозволила розширити його географію і на деякі райони області, що, окрім своєї безпосередньої мети – популяризації науки – сприяє комунікації та налагодженню взаємозв’язків між науковцями Тернопільщини. Ще одним майданчиком для комунікації є лекторій «15х4», організований випускниками та аспірантами ТНПУ ім. В. Гнатюка і ТНТУ ім. І. Пулюя. Запрошеними лекторами є молоді науковці та професіонали різних сфер, які у форматі коротких 15-ти хвилинних лекцій діляться знаннями з всіма охочими. Любителів робототехніки та програмування мікроконтролерів четвертий рік поспіль об’єднує «Arduino Day» – результат співпраці ТНПУ ім. В. Гнатюка, ТНТУ ім. І. Пулюя, Галицького коледжу, Центру Науки Тернополя та Тернопільської міської ради.

Проте варто зазначити, що заходи з популяризації науки орієнтовані переважно на молодь. Тому серед планів подальшої діяльності РМВ Тернопільщини є популяризування науки серед населення різних вікових категорій.

Окрім того, для покращення комунікації та розширення можливостей реалізації потенціалу молодих науковців, планується активація взаємодії РМВ області, зокрема через затвердження ряду відповідних нормативних документів, та налагодження співпраці з іноземними партнерами.

Возможно, это изображение (11 человек)