Спільний науковий захід Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та лекторію “Наукові зустрічі / Scientific meetings”

19 травня 2022 року у дистанційному форматі відбулась лекція з інноваційних технологій видобутку корисних копалин. Варто зазначити, що з цієї лекції почався цикл спільних заходів, які будуть реалізовані. в рамках співпраці Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України з лекторієм Наукові зустрічі / Scientific meetings / Scientia Conventibus.

Спікером на заході був пан Андрій Хорольський Andrii Khorolskyi, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Відділення фізики гірничих процесів Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова, секретар Ради молодих учених при міністерстві освіти і науки України, секретар Ради молодих учених при Відділенні фізики і астрономії НАН України.

На початку лекції доповідач зазначив, що у повсякденному побуті нас оточують вже звичні для усіх речі: гроші, посуд, будівельні матеріали, сонячні панелі, усілякі гаджети тощо – все це є продуктом інноваційних технологій у природокористуванні. З чого усе почалось? Як відбувався розвиток технологій розробки родовищ корисних копалин? Чи є взагалі перспективи для трансформації гірничозбагачувального комплексу? Чи можна назвати гірничозбагачувальний комплекс України інноваційними, і взагалі, і яке місце наша країна займає у світовій економіці природокористування? Відповідь на усі ці питання було отримано під час лекції. Також присутні дізнались про сутність інновацій та їх місце в системі виробництва, а також, чим загрожує відтермінування впровадження інновацій. Після цього перейшли до ознайомлення з нетрадиційними технологіями відпрацювання родовищ горючих, рудних, гідромінеральних, нерудних, самоцвітного каміння та гірничохімічної сировини. Розібрали досвід застосування інновацій під час розробки родовищ корисних копалин в Україні.

У другій частині відбулось обговорення та серія відповідей на питання, які надійшли. У обговоренні активну участь взяла голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України пані Олеся Ващук Olesia Vashchuk. Окрім проблем інновацій в технологіях переробки було розглянуто питання державної політики у галузі природокористування, а також підготовки фахівців для галузі.

Якщо Вам цікаві науково-популярні лекції з актуальної тематики від провідних вчених та спеціалістів України? ??

Підписуйтесь на Youtube-канал лекторію “Наукові зустрічі / Scientific meetings” https://youtube.com/channel/UC0dqhipZiY3tQjvVQU2QLpw

та телеграм канал

https://t.me/scientificmeetings

Місія – ознайомлення широкої громадськості зі світовою наукою та досягненнями вчених України для зміни наукової політики держави. Це майданчик для комфортної комунікації провідних фахівців, молоді та бізнесу.

На Youtube-каналі багатий збірник матеріалів на широку тематику: дослідження українських науковців в Антарктиді, генетика, фізика, історія, здоровий спосіб життя, літальні апарати, COVID та багато іншого.

Трансляція заходу доступна на сторінці лекторію Наукові зустрічі / Scientific meetings / Scientia Conventibus в Facebook, а також доступна за посиланням https://youtu.be/b5YsjNcDmh8.

Також при нагоді запрошуємо до участі у тренінгу “Бізнес для дослідників: не теорія”, який відбудеться 30 травня 2022 року.

Тренінг відбудеться у рамках лекторію “Наукові зустрічі / Scientific meetings” при підтримці Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

Реєстрація на подію:

Наш спікер: Поліщук Олена, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри обліку, аналізу та аудиту Донецького національного університету імені Василя Стуса, член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України

Тренінг призначений для тих науковців, дослідників, викладачів, які можуть свої напрацювання, розробки, професійні та творчі здібності перетворити в ефективний легальний бізнесовий проект з оптимальним податковим навантаженням.

Слухачі отримають практичні рекомендації організації обліку та оподаткування бізнесу як фізичні особи-підприємці (ФОП).