100 днів активної діяльності Ради молодих учених при МОН України після повномасштабного військового вторгнення РФ на території України

Від першого дня після повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року, члени Ради молодих учених при МОН України не призупинили свою діяльність, а продовжують активну роботу, зокрема у захисті країни.

Що було зроблено?

24 лютого 2022 р. було організовано Телеграм-канал «Бджоли» задля швидкої комунікації між науковцями країни. Важливі події, звернення та інша актуальна інформація щодо діяльності Рада молодих учених при МОН України викладалась на всіх офіційних ресурсах:

Сайт: https://ysc.in.ua

Facebook https://www.facebook.com/youngscientists.ua

Telegram https://t.me/officemeetings

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCc2d7SfHnSeHRulzELBa5pw

Twitter https://twitter.com/RMU_Ukraine

Instagram https://www.instagram.com/rmu.ukraine/?igshid=1g4q7us07xyyz

LinkedIn https://www.linkedin.com/…/%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0…/

Радою молодих учених при МОН України організовано психологічну підтримку, а також проведено трансляцію прямого ефіру на сторінці Facebook РМУ при МОН «Як долати паніку: техніки емоційної саморегуляції» 26 лютого 2022; проведено курс тренінгів — «Психологічна підготовка та дії цивільного населення в умовах війни», «Дії населення під час обстрілів зі стрілецької зброї; під час обстрілів важкої артилерії; під час обстрілів системами залпового вогню», «Дії населення під час хімічної атаки» тощо.

Рада молодих учених при МОН України долучилися до роботи благодійного фонду «Людина», що здійснює діяльність з допомоги населенню, яке постраждало від військових дій РФ та Білорусії на території України (від 24 лютого 2022 р.).

Оприлюднено офіційну заяву Ради молодих учених при МОН України про розрив будь-яких відносин з російськими та білоруськими закладами освіти і науковими установами (17 березня 2022 р.).

Протягом зазначеного періоду було створено і надіслано понад 600 офіційних листів та здійснено розсилку інформації світовим міжнародним організаціям щодо підтримки молодих вчених України та засудження агресії росії та Білорусії проти України; Звернення РМУ при МОН України до зарубіжних вчених з проханням припинити співробітництво з російськими та білоруськими вченими, які підтримують війну в Україні; Звернення до зарубіжних колег з проханням підтримати молодих учених України, які залишилися в Україні.

Рада молодих учених при МОН України разом із нашими партнерами з Євродок надали зведену інформацію про те, які університети ЄС можуть надати науковцям України різного типу допомогу: розміщення, надання стипендій, правова допомога та інша підтримка (2 березня 2022 р.).

Варто відзначити, що всі заплановані заходи Ради молодих учених при МОН України були проведені вчасно, враховуючи міри безпеки: засідання Президії РМУ при МОН, засідання членів РМУ при МОН України, Щорічна конференція Асоціації випускників Марі Кюрі, Досягнення молодих учених України в авіаційній та ракетно-космічній галузі, Спілка Рад молодих учених, Науково-популярний захід для молодих учених України «Ніч молодіжної науки-2022 в умовах війни» та інші заходи і проєкти. Разом з тим 1 червня 2022 р. стартував Конкурс «Молодий вчений року-2022».

З більш детальною і повною інформацією щодо діяльності Ради молодих учених при МОН України можна ознайомитись на офіційному сайті https://ysc.in.ua

Відтак, Рада молодих учених при МОН України працювала, працює, і буде працювати заради щасливого майбутнього України! І напрямок діяльності залишається не змінним — сприяння реалізації наукового потенціалу молодих вчених України, в умовах російсько-української війни створення можливостей продовжити свої дослідження в закладах вищої освіти та наукових установах інших країн.

«Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!» (Т.Г. Шевченко)