Кодекс експерта, проєкт від РМУ при МОН

РМУ при МОН бере активну участь в організаційному забезпеченні Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у ЗВО та НУ, що належать до сфери управління МОН (далі – Конкурс) та надає всебічну методологічну підтримку.
На виконання пропозицій експертів та членів Конкурсної комісії в 2019 р. та з метою удосконалення конкурсних процедур члени РМУ при МОН – Ірина Дегтярьова, Ганна Толстанова, Володимир Тесленко та Вікторія Москвіна розробили Кодекс експерта Конкурсу, який пропонуємо поширити для обов’язкового використання експертами під час оцінювання заявок вже в 2020 році. Пропозиції також обговорені під час спільного засідання членів Ради молодих учених при МОН та представників МОН, яке відбулося 10 червня 2020 року.
Кодекс розроблено на основі Кодексу поведінки експертів Європейської дослідницької ради (European Research Council – ERC), Європейської хартії науковця, Положення про Конкурс та Закону України «Про наукову і науково-технічну експертизу», з урахуванням специфіки Конкурсу та процедури оцінювання заявлених проектів.
Переконані, що запровадження Кодексу експерта сприятиме імплементації засад академічної доброчесності серед експертів і молодих вчених, підвищить довіру з боку молодих вчених і дослідницького середовища до Конкурсу й до Міністерства освіти і науки України та стане ще однією доброю практикою, яку варто поширювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *