РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ПРИ МОН УКРАЇНИ ПРОВОДИТЬ ЩОРІЧНИЙ КОНКУРС «МОЛОДИЙ ВЧЕНИЙ РОКУ»

13 липня відбулась панельна дискусія українських вчених та науковців у рамках щорічного конкурсу «Молодий вчений року» .

Під час дискусії обговорювались питання стосовно процедури «як стати номінантом конкурсу» .

Головною метою конкурсу є відзначення у різних галузях знань визначних і значимих досягнень молодих науковців.

Дискусія виявилася конструктивною.

Голова Ради молодих вчених при МОН України, д.ю.н., проф. Олеся Ващук звернула увагу на важливість підтримки молодих вчених в науковому середовищі та наголосила на важливості популяризації здобутків українських молодих вчених, в тому числі й у конкурсі «Молодий вчений року» .

Під час панельної дискусії, пані Олеся наголосила, що навіть номінант конкурсу отримає певні приємності, а саме – Свідоцтво учасника та запрошення на урочисту церемонію, а лауреат – Свідоцтво переможця, статуетку «Молодий вчений року – 2021», популяризацію в соціальних мережах та особисту сторінку на сайті Ради молодих вчених при МОН України. Іншою визначною подією на панельній дискусії була презентація статуетки переможця номінацій «Молодий вчений року», яку презентував партнер конкурсу Олег Горецький.

Голова організаційного комітету, д.ю.н., проф. Дарина Кушерець окреслила основні організаційні особливості участі у конкурсі, а саме дедлайн подачі заявок та хто може брати участь за віковим цензом, та наголосила про простоту подання документів на конкурс.

«Отже, до 1 вересня ми чекаємо заявок від науковців віком до 35 років включно, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, та віком до 40 років включно, які мають науковий ступінь доктора наук. Подача документів відбувається на офіційному сайті конкурсу – http://leader-scientist.com.ua, – підкреслила пані Дарина.

На панельній дискусії була присутня голова конкурсної комісії конкурсу, к.е.н., доцент Марина Хмара. Вона наголосила про наявність у конкурсі 100 різних номінацій, тому у 2021 році буде визначено 100 переможців, імена яких будуть вписані в історію розвитку та зміцнення інтелектуального потенціалу України.

«Ідея номінацій – це поєднання класичних та трансформаційних підходів до науки. В арсеналі конкурсу 31 номінація стосується популяризації науки, 50 номінацій присвячені галузям знань, ще 12 – номінації Національної академії наук України та 7 – Малої академії наук», – зазначила пані Марина.

Крім того, на панельній дискусії були присутні інші співорганізатори конкурсу: к.т.н., доц. Juliya Malogulko, д.е.н., проф., член ГЕР №29 НАЗЯВО Zoryana Lutsyshyn, к.т.н., провідний науковий співробітник Sergiy Kunytskyi, д.е.н., заступниця Голови РМУ при МОН Anastasia Simakhova.

Малогулко Юлія наголосила про основні цілі конкурсу, а саме підтримка молодих вчених, які зрушують науку з наукового будення, популяризація досягнень молодих науковців у різних галузях знань, створення комунікації між державою, бізнесом та наукою – наукового кластеру, забезпечення платформи для міждисциплінарної наукової дипломатії та пошук інвесторів, що профінансують здобутки науковців.

Сергієм Куницьким зазначив про визначені нормативні критерії, прозорість та об’єктивність оцінювання. Крім того, було відмічено, що для кожного блоку розроблено окрему методику, а також можна окремо подати заявку на будь-яку номінацію з сотні заявлених.

Рада молодих вчених при МОН та організаційний комітет конкурсу нагадує, що дедлайн заявок на конкурс «Молодий вчений року» – 1 вересня шляхом заповнення анкет на сайті конкурсу – http://leader-scientist.com.ua. Обмеження щодо кількості номінувань відсутні .

Результати Конкурсу будуть оголошені 29.09.2021 року в Києві на урочистому заході .