✅ІІ Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених_реліз

Всеукраїнський Форум Рад молодих вчених проводиться з метою набуття нового досвіду та комунікації з молодими вченими різних регіонів. ІІ Всеукраїнський форум Рад молодих вчених проходив в м. Київ в історичному місці та зібрав амбітних цілеспрямованих молодих вчених з різних куточків України. Ключову роль у розвитку молодіжної науки відіграє діяльність саме рад молодих вчених регіонів, адже в кожному регіоні наявний свій науковий потенціал. Сьогодні ми представляємо вам діяльність РМВ в Одеської області.

Одещину представляла пані Маслій Наталя Дмитрівна – д.е.н., проф., голова РМВ Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, голова РМВ при Одеській обласній державній адміністрації.

Поштовхом для створення Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації (РМВ при ООДА) стала регіональна зустріч Рад молодих вчених Одеської області, яка відбулась 9 березня 2021 року відповідно до Плану заходів РМУ при МОН України за участю представників Департаменту освіти і науки ООДА.

За результатами цієї зустрічі 22 квітня 2021 року (розпорядження Голови ООДА № 408/од-2021) затверджено Положення про раду молодих вчених при ООДА, метою діяльності якої є сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у відповідній сфері, забезпечення їх активної участі у проведенні наукових досліджень та захисту їх прав та інтересів.

14 травня 2021 року відбулось перше засідання ініціативної групи з Головою Одеської обласної державної адміністрації С. Гриневецьким, котрий окреслив ключові напрямки співпраці ОДА з майбутньою Радою молодих вчених, основними серед яких є реалізація регіональної політики, участь у міжнародних грантах, розвиток конкурентоспроможності молодих вчених у науковій спільноті регіону та інші. Надалі у молодих вчених відбувся з С. Гриневецьким, Головою ООДА, та О. Лончаком, Директором Департаменту освіти і науки ООДА, продуктивний діалог щодо найбільш хвилюючих питань організації діяльності ради молодих вчених. Зустріч завершилася вирішенням ініціативною групою організаційних питань і планування подальшої діяльності. Обговорення модерувала Т. Абозіна, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА.

29 червня 2021 року в режимі онлайн проведено установчі збори для формування Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації. Загалом надійшло 19 заявок від представників товариств молодих вчених закладів вищої освіти та наукових установ регіону. За результатами голосування усі кандидати увійшли до складу Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації.

2 серпня 2021 року затверджено склад Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації. У раду увійшли 22 представники 16 закладів вищої освіти та 3 наукових установ.

Наразі в РМВ вже проведені вибори на голову РМВ, заступників та секретаря Ради. Нова РМВ розробляє план та починає свою активну діяльність.

РМУ при МОН бажає рухатися тільки вперед та розвивати науковий потенціал Одеської області.

Возможно, это изображение (11 человек)