Внесення змін до Закону України про наукову та науково-технічну діяльність

Шановні колеги!

Інформуємо Вас, що 27.05.2022 р. ми дізнались про розпочату роботу щодо погодженння Проєкту Закону України про “Внесення змін до Закону України про наукову та науково-технічну діяльність” (далі – проєкт акту), який був розроблений МОН спільно з робочими групами Нацради.

Нашу спільноту збентежило, що проект акту містив норму щодо вилучення ст. 24, яка регламентує діяльність Рад молодих вчених, а також їх права.

Саме тому, 27.05.2022 р. було скликано позачергове засідання Президії РМУ при МОН та 28.05.2022 засідання РМУ при МОН. За результатами засідань було розроблено план дій, який затвердили під час позачергового засідання РМУ, яке відбулось 28.05.

У відповідності до рішення РМУ при МОН 1.1-1.2 (протокол №17 від 28.05.2022 р). план дій передбачав звернення до пана Міністра освіти і науки України (пана Шкарлета С.М.) та до пана заступника з питань європейської інтеграції Міністра освіти і науки України (Шкуратова О.І.).

Нами було надіслано відповідні листи.

02.06.2022 р. РМУ при МОН було отримано відповідь – лист від Міністерства освіти і науки України, в якому було зазначено, що була допущена технічна помилка. Тобто ст. 24 про Ради молодих вчених із ЗУ “Про наукову та науково-технічну діяльність” НЕ ВИЛУЧАЄТЬСЯ.

Дякуємо Міністерству освіти і науки України за оперативність та добру новину.

РМУ при МОН і надалі буде відслідковувати процеси з дотримання інтересів молодих вчених, а також відстоювати їх право на свободу наукової та освітньої діяльності.

На зображенні може бути: текст